راه اندازی و نصب

banner-network-installation با سلام کار دیگری که از دست ما بر می آید همان نصب و راه اندازی انواع مختلف سرور و برنامه های کاربردی است. شاید شما هم نیاز به یکی از سیستم هایی که ما در این سایت معرفی می کنیم داشته باشید, اگر چنین است به خوب جایی مراجعه کردید (مثل تبلیغات ماهواره ها شد :) ) خوب همانطور که می دانید سرور یعنی ماشینی (کامپیوتری) که در یک شبکه به باقی کامپیوترها یا ماشین ها یک سرویس ارائه می کند(البته شاید تعریف خیلی دقیقی نباشد) مثلا وب سرور به دیگران خدمات یا سرویس وب می دهد و به همین خاطر به آن یک سرور گفته می شود. با توجه به سابقه و آموزش ها و نیازمندی های بازار کار (منظور از نیازمندی ها همان نیازمندی های بازار است که بیشتر به چه نوع سرویس دهنده هایی نیاز است مسلما سرورهای بیشماری با کاربرد های خاص و متخصص های خاص در دنیا وجود دارد اما منظور ما بیشتر سرورهای معمول که غالبا مورد استفاده قرار می گیرد است)  ما برخی از این سرور ها که شرح آن در ذیل خواهد آمد را نصب و راه اندازی می کنیم (منظور از راه اندازی همان Configure کردن است که ست کردن تنظیمات برای منظور و کاربری خاص شما)

DNS Server
DHCP Server
AD DS(Active Directory Domain Services)
Web Server IIS
TMG Server
Mail Server Exchange
File Server (FTP)
WINS Server
Authentication Server
CRM
VOIP Server
Virtualization
vSphere

هر یک از سرویس های بالا مسلما بر روی سیستم عامل های مختلف و با برنامه های مختلف قابل نصب هستند, ولی می توانم بگویم که مهمترین فعالیت و توانایی ما بر روی سیستم های تحت ویندوز است , اما با سیستم های لینوکسی هم آشنایی داریم اما تخصص اصلی ما همان سیستم های ویندوزی است.
بیشتر سرویس های ذکر شده در بالا هم نسخه های ویندوزی است. اما در مورد مجازی سازی باید خدمت شما عرض کنم که این مجازی سازی ها بسیاری از سازمان ها و ارگان های بزرگ به سمت آن می روند بر روی VMWare اجرا می شود زیرا ابزار و توانایی هایی که VMware دارد هرگز توسط Hyper-V ارائه نمی شود (البته این مطلب تا زمان انتشار این مطلب اعتبار دارد و شاید در آینده مایکروسافت توانست از VMware پیشی بگیرد و سرویس هایی ارائه دهد که رقیب دیرینه ی خود در مجازی سازی را مغلوب کند)
برای خدمات وب سرور هم ما ترجیحا بر روی IIS ویندوز کار می کنیم اما می توانیم بر روی Apache Web Server هم وب سرور شما را راه اندازی کنیم.
برای تکمیل انواع سرویس ها , ما برای رضایت کارفرمایان نصب و راه اندازی CRM های OpenSource مانند vTiger  و Suger را در دستور کار خود قرار داده ایم البته این نرم افزارها فارسی شده اند. و برای یکپارچه سازی مدیریت ارتباط با مشتری با سیستم های تلفنی Voip ما سرورهای Voip مبتنی بر Elastix را نصب و راه اندازی می کنیم.

پ.ن : اگر نیاز به سرویس خاص یا سوالاتی در مورد مطالب بالا داشتید می توانید با ما تماس بگیرید یا در پایین همین صفحه سوالات خود را مطرح کنید.

با سلام کار دیگری که از دست ما بر می آید همان نصب و راه اندازی انواع مختلف سرور و برنامه های کاربردی است. شاید شما هم نیاز به یکی از سیستم هایی که ما در این سایت معرفی می کنیم داشته باشید, اگر چنین است به خوب جایی مراجعه کردید (مثل تبلیغات ماهواره ها ...

این بازنگری را نقد کنید

امتیاز این مطلب از نظر بازدید کنندگان

خلاصه: راه اندازی سرورهای مختلفی که در توان فنی ما هست در این مقاله شرح داده شده است

امتیاز کاربر: 4.65 ( 1 رای ها)
79

درباره‌ی پژمان رنجبران

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

WordPress Lightbox